Czy tani kredyt może być szybki?

O tym czy kredyt jest tani czy nie, decyduje wysokość kosztów. Jeśli są one niskie, to znaczy, że pożyczka jest tania. Biorąc pod uwagę taki punkt widzenia, można śmiało powiedzieć, że tani kredyt może być szybki, bowiem jeśli porównany wszystkie oferty szybkich kredytów gotówkowych, na pewno znajdziemy taki, który jest najtańszy.

Ogólnie przyjęło się, że szybkie kredyty nie są tanie. Wysokie oprocentowanie, duża prowizja i na dodatek ubezpieczania… Tani kredyt to taki, którego oprocentowanie jest niskie, prowizja niewielka, a ubezpieczenie jest fakultatywne. Nie ma się więc co dziwić, że szybka pożyczka do tanich nie jest raczej zaliczana.

Kwestia definicji taniości

    Gdy potrzebujemy szybkiej gotówki i jedynym wyjściem jest kredyt od ręki, można jak najbardziej znaleźć wśród ofert bankowych tę najtańszą. Jeśli porównamy koszty kredytów w różnych bankach i wybierzemy ten, który oferuje najkorzystniejsze warunki, będziemy mogli powiedzieć, że na tle tych ofert nasz wybrany tani kredyt jest najlepszy. Jeśli zaś porównamy szybkie kredyty do standardowych kredytów gotówkowych oferowanych przez banki, to już nasz tani kredyt wcale tanio nie wypada. Nie bez znaczenia dla określenia atrakcyjności oferty jest punkt odniesienia.

    Gdzie możemy dostać tani kredyt?

    W kwestii zaciągnięcia taniego kredytu, najistotniejszym krokiem jest porównanie. Zestawienie ofert według określonych parametrów pozwoli wyodrębnić najlepsze oferty. Co więcej, takie porównanie daje możliwość wyłonienia kilku banków i ograniczenia się do wycieczki tylko do ścisłej czołówki. Wystarczy wtedy udać się z wypełnionym wnioskiem do placówki banku lub też skorzystać z serwisu internetowego. Obecnie wiele banków oferuje możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Internetu. Klient może uzyskać tani kredyt bez wychodzenia z domu.