Dobry kredyt

Dobry kredyt Banki oferty banków dobry kredyt „Pieniądze szczęścia nie dają. Szczęście może dać nam to, co za nie kupimy.” Tak brzmi powszechnie znane porzekadło. W pewnej mierze należy się z nim zgodzić. Nie można wyobrazić sobie udanego życia bez jakichkolwiek pieniędzy. Zawsze są nam potrzebne: w większej lub mniejszej ilości (w przewarzającej ilości przypadków jesteśmy zainteresowani tylko pierwszym rozwiązaniem).
Nie zawsze jednak, właściwie nigdy, nie mamy takiej ilości pieniędzy jakiej byśmy sobie życzyli. Niskie płace, nieprzewidziane wydatki, niespodziewane straty majątków. Często nie stać nas na wymarzony zakup. Wtedy właśnie wpadamy na pomysł zaciągnięcia kredytu. I ma być to dobry kredyt.
Dzisiaj, z wszystkich stron jesteśmy zachęcani hasłami typu „dobry kredyt, najlepszy kredyt”. Gama dostępnych na rynku możliwości jeżeli chodzi o pożyczenie pieniędzy jest imponująca. Możemy przebierać w najróżniejszego rodzaju ofertach kredytów dostosowanych do naszych potrzeb. Kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, kredyt konsolidacyjny, kredyt inwestycyjny, kredyt lombardowy. Możemy korzystać z wszelkich, w zależności od sytuacji w jakiej się znajdziemy.
Powszechnie przyjmuje się, że dobry kredyt to tani kredyt. Wielu potencjalnych kredytobiorców zastanawia się nad tym, czy takie zjawisko jak tani kredyt, mówiąc żartobliwie, faktycznie występuje w przyrodzie. Wysokie raty, prowizje pobierane przez banki, wahania i nagłe zmiany kursy walut w przypadku kredytów walutowych, odsetki – to wszystko sprawia że musimy oddać znacznie więcej niż pożyczyliśmy. Pojęcie „dobry kredyt” jest często utożsamiane z opłacalnością kredytu. To z kolei zależy od naszego położenia jako kredytobiorcy. Inaczej bowiem patrzeć będziemy na skutki kredytu przeznaczonego na prowadzenie biznesu, inaczej na tani kredyt studencki. Doskonale zatem widać że „dobry kredyt” to pojęcie względne.