Gwiazdki w Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy zaoferował świąteczną pożyczkę „Zabłyśnij na Święta”. Pożyczkę z gwiazdką na gwiazdkę. Specjaliści od reklamy doskonale ukryli pseudo promocję w przekazach reklamowych.

I tak nagłaśnianą informacją jest to, że City Handlowy proponuje klientom pożyczkę od 1 000 do 120 000 złotych z oprocentowaniem „już od 9,99%*”. Jednak tak głośno już nie jest o tym, że „Przy oprocentowaniu nominalnym 9,99% i 2,5% opłaty przygotowawczej, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania już od 11,64%”. Wynika z tego, że faktyczne oprocentowanie wynosi 11,64% a nie jak informuje reklama 9,99%.

Ciekawostką jest także to, że oprocentowanie 11,64% przeznaczone jest jedynie dla klientów banku Citi Handlowego. Potencjalni przyszli klienci mogą liczyć jedynie na oprocentowanie od 18,49% (15,99%+2,5%) do uwaga: 33,56%! Super hiper promocja na święta! Nic tylko korzystać…

Jak zwykle w reklamie wykorzystano magiczne sformowanie „już od…”, co zwykle kończy się poniesieniem wyższych kosztów. I tak w tym przypadku również jest. Szkoda, że gwiazdki nie są jedynie świąteczną dekoracją tekstu.

    Zwracamy uwagę, że Citi Handlowy to nie jedyny bank oferujący „gwiazdkowe” pożyczki. Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek pożyczkę koniecznie trzeba zapoznać się ze wszystkimi kruczkami danego banku i konkretnej oferty.