Kredyty hipoteczne kwiecień 2012

Kredyty hipoteczne kwiecień 2012 Banki finanse kredyty hipoteczne
Na rynku usług kredytowych zawrzało. Od początku kwietnia zmieniły się kolejne kwestie związane zarówno z udzielanie pożyczek jak i samym rynkiem nieruchomości. Okazuje się bowiem, że soje kredyty w CHF wycofał bank Nordea . Sukcesywnie znikają kredyty denominowane w europejskiej walucie. Modyfikacjom uległy również ceny mieszkań. Co jeszcze czeka nas w najbliższym czasie?
Tani kredyt hipoteczny jest coraz trudniej dostępny. Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście nasilający się kryzys finansowy a co za tym idzie wahania kursowe , które zaatakowały nasz kraj kilka miesięcy temu. Zgodnie z regulacjami rządowymi konsumenci muszą pogodzić się z tym, że kredyt we franku szwajcarskim czy kredyt denominowany w euro stanowią swego rodzaju obiekt zagrożony. Do niedawna mogliśmy ubiegać się o niego w banku Nordea , dzisiaj z kolei jest to niemożliwe bowiem Nordea jako ostatni wycofał się z tego rodzaju produktów. Trudności mają również klienci, którzy liczą na rządową dopłatę. Kredyty preferencyjne Rodzina na Swoim uległy nie małym obostrzeniom. Limity zostały nałożone na powierzchnie zarówno mieszkań jak i domów. Kredyty hipoteczne stały się trudniej dostępne dla konsumentów, którzy nie mają stałej pracy potwierdzonej umową o pracę na czas nieokreślony.
Dobrą wiadomość mamy dla osób, które planują w niedługim czasie zakup mieszkania w stolicy. Jak donosi jeden z wiodących finansowych portali, ceny mieszkań w Warszawie obniżyły się średnio o 8%.
Niestety ma to również swoje negatywne konsekwencje pod postacią wycofania się wielu deweloperów z programu Rodina na swoim. Z projektu wycofują się również banki, które w większości przypadków straciły na programie Rodzina na swoim. Ostatnie wnioski można składać w okienku bankowym do 31 grudnia br.