Najpierw wybierzmy teren

Najpierw wybierzmy teren kredyt dom inwestorzy Mimo że pogoda sprzyja to jednak powoli inwestorzy zaczynają zamykać prace budowlane na własnych działkach.

Zbliża się zima i najczęściej prace budowlane zamierają. Chyba że są to prace wykończeniowe to wówczas nawet w okresie zimowym można je prowadzić.

Ale zima jest dobrym okresem na szukanie działek budowlanych bo jak wiadomo aby decydować się na budowę własnego domu trzeba najpierw pomyśleć o działce budowlane. I trzeba też wiedzieć że cena działki pod zabudowę jest zróżnicowana i może też być bardzo droga, szczególnie jeżeli usytuowana jest w pobliżu dużych aglomeracji miejskich/Jeżeli ktoś ma na to przygotowane środki to nic nie stoi na przeszkodzie by kupił działkę za własne pieniądze. Ale może jednak lepiej byłoby zostawić te pieniądze na wkład własny i postarać się o kredyt na działkę budowlaną. Często kredyt na działkę budowlana jest kredytem hipotecznym i wówczas należy nieco wcześniej zacząć starać się o taki kredyt ponieważ przy kredycie hipotecznym procedury są bardziej skomplikowane niż przy kredytach gotówkowych czy nawet samochodowych. Ale też kredyt na działkę budowlana może być gotówkowy i wówczas takie skomplikowane procedury są niepotrzebne. Trzeba też pamiętać że kredyt na działkę budowlana jest bardzo ważny ale nie mniej ważne jest również sprawdzenie kupowanej przez nas działki budowlanej. Często niestety zdarza się że kupujemy działkę nie od właściciela, dlatego przed podpisaniem umowy powinniśmy sprawdzić czy sprzedający posiada akt notarialny. Sprawdźmy również plan zagospodarowania przestrzennego gminy czy na przykład w pobliżu działki gmina nie zamierza w przyszłości budować jakichś arterii komunikacyjnych czy też oczyszczalni ścieków.

No i sprawdźmy również czy przypadkiem nie kupujemy działki rolnej a nie przeznaczonej pod zabudowę. Na to wszystko mamy teraz czas w zimie i jeżeli mamy zamiar budować własny dom dopnijmy wszystko na ostatni guzik.