Nie ma łatwych są tylko trudne

Nie ma łatwych są tylko trudne Banki kredyty kłopoty Coraz częściej możemy się natknąć na ogłaszające się firmy które specjalizują się – jak twierdzą – w trudnych kredytach. Co to są trudne kredyty i czy kiedykolwiek istniały łatwe kredyty które nigdy nie sprawiały nam kłopotów.

Czy na przykład bank ogłaszający swoją ofertę kredytową każący swoim klientom płacić koszty kredytu przekraczające trzykrotność kwoty bazowej, czyli kwoty kredytu, oferuje swoim klientom łatwy kredyt? I tak najczęściej w bankach jest gdzie rzeczywisty koszt kredytu co najmniej jest taki jak dwu krotność kwoty kredytu. Teraz trudne kredyty to specjalność bankowa. Kredyty są coraz droższe i coraz trudniej je w bankach dostać i banki doskonale zdają sobie sprawę że najczęściej odchodzący z kwitkiem klienci którzy nie dostali kredytów w bankach nie pójdą do firm poza bankowych ponieważ tam są dopiero kosmicznie drogie kredyty. Tam dopiero są trudne kredyty z których później kredytobiorcy którzy wzięli w tych firmach kredyty będą mieć kłopoty z ich spłatą i mogą zostać po prostu zlicytowani.

Dlatego lepiej już mieć trudne kredyty w bankach ponieważ nad bankami czuwają jeszcze organy kontrolne i nadzorcze. Banki oczywiście maja bogatą ofertę kredytową alei bogate trudne do spełnienia warunki kredytowe. Nawet jeżeli komisja nadzoru finansowego nieco spuściła z tony przy kredytach konsumpcyjnych to banki niekoniecznie chcą iść tym śladem. Dlatego starający się nawet o te krótkoterminowe i drogie kredyty konsumpcyjne maja duże kłopoty z ich uzyskaniem a poza tym muszą się zgodzić nieźle za nie zapłacić. – Nie ma łatwych kredytów sa tylko trudne kredyty, trudne kredyty dla nas starających się o nie. Dla banków, które udzielają kredytów a jak udzielają do dobrze sprawdzą komu i czy klient jest wypłacalny, nie są to zbyt trudne kredyty.

Ten czas dla banków już minął, ale pozostały jeszcze do spłacenia kredyty z lat ubiegłych i to są dla banków problemy bowiem nie odzyskują wszystkich należności.