Nie ma mowy o natychmiastowych kredytach

O szybką gotówkę, szybkie kredyty, czy szybkie pożyczki jest teraz bardzo trudno, bowiem banki nie chcą już tak ryzykować jak kiedyś. Teraz wolą się zabezpieczyć przed ewentualną utratą pieniędzy i najpierw przed pożyczeniem gotówki dokładnie sprawdzą swoich klientów. Banki, które jeszcze do niedawna tak były hojne w pożyczaniu pieniędzy teraz wyraźnie przystopowały z tak zwanymi tanimi i szybkimi kredytami.

Tymczasem chętnych na szybką gotówkę nadal nie brakuje, ludzie coraz cieniej przędą, rynek pracy się kurczy, nic wiec dziwnego, że wielu rodzinnym zaczyna po prostu brakować pieniędzy. To dlatego taki szybki zastrzyk gotówki jest potrzebny, a szybkie kredyty sprzyjają dotarciu do takich pieniędzy. Ale teraz już nie wystarczy mieć dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach, ponieważ banki teraz dokładnie prześwietlają każdego starającego się o kredyt klienta. Teraz o szybkie kredyty jest o wiele trudniej niż jeszcze 3-4 lata temu. Wtedy banki nie były tak ostrożne jak w chwili obecnej. Teraz nie tylko o kilku czy kilkunastu kredytach nie można mówić – tak wtedy było – ale, aby dostać jeden trzeba się mocno nagimnastykować, a przede wszystkim mieć czyste konto w bik. Nie ma już mowy o natychmiastowych kredytach, szybkich kredytach, kredytach w 15 minut, czy kredytach bez zaświadczeń. Teraz każdy bank dokładnie sprawdza ubiegających się  o jakikolwiek kredyt gotówkowy. Oczywiście istnieje coś takiego jak ranking kredytów, wszelkiego rodzaju porównania, zestawienia i analizy. Klient ma prawo wybierać, ale bank ma też prawo wybrać klienta. I ma rację, szybkie kredyty na dowód i bez żadnych zaświadczeń rzeczywiście już nie istnieją, chociaż w reklamowych materiałach bankowych jest takich ofert jeszcze sporo. Na przykład typu: wystarczy tylko złożyć skrócony wniosek i w przeciągu 24 godzin u klienta zgłasza się konsultant, który przedstawi i pomoże wybrać jedną z ofert 24 najlepszych banków, kredyt w 15 minut – złóż tylko wniosek, zadzwoń, a dostaniesz pieniądze od ręki itp. Klient ma prawo wybrać i wybiera najlepszą dla siebie ofertę, z pewnością pomaga mu w podjęciu decyzji ranking kredytów lub doradca kredytowy, ale musi być przygotowany na to, że każdy bank najpierw dokładnie sprawdzi jego historię kredytową. Oczywiście są szybkie kredyty, ale tylko reklamowe, chyba, że dotyczy to firm pożyczkowych. Poza tym nie ma mowy o żadnym kredycie, jeżeli okaże się, że klient ociągał się wcześniej ze spłatą jakichkolwiek kredytów.

Dlatego często osoby potrzebujące szybkiej gotówki zwracają się z takimi wnioskami do firm pożyczkowych, które już nie są, aż tak dociekliwe jak banki. Firmom takim wystarczy dowód osobisty oraz stałe dochody. Tylko należy być przygotowanym na to, że za pożyczone pieniądze słono każą sobie zapłacić.