Wonga, Provident, Vivus – kto pożyczy najwięcej?

Wonga,-Provident,-Vivus---kto-pożyczy-najwięcej?

Instytucje pozabankowe, zresztą tak samo jak banki, działają na zasadzie konkurencji, dlatego ich oferta pożyczkowa jest mocno zróżnicowana. Dla wszystkich zainteresowanych sprawdzamy, która z najpopularniejszych firm pożyczkowych – Wonga, Vivus czy Provident – pożyczy najwięcej.

Oferty pożyczkowe firm pozabankowych różnią się przede wszystkim wysokością dostępnych kwot, kosztami oraz warunkami i okresem spłaty. Podstawowa różnica pomiędzy kredytami bankowymi a pożyczkami w firmach pozabankowych to cena, a także stopień skomplikowania procedur kredytowych. Generalnie pożyczki w instytucjach pozabankowych można uznać za astronomicznie drogie, ale skoro oferta jest dość zróżnicowana, to można wybrać jak najkorzystniejszą dla siebie. Najważniejsze, by dokładnie czytać umowy pożyczkowe.

Najlepiej korzystać z kredytów bankowych, które zwykle udzielane są na jasnych i sprecyzowanych zasadach, ponieważ tego od banków wymaga KNF. Coraz więcej firm pozabankowych stara się dorównać bankom, proponując atrakcyjniejsze warunki, a także pożyczanie dość wysokich kwot jak na firmy pozabankowe. Wśród nich należy wymienić takie instytucje pozabankowe, jak Provident, Vivus.pl czy Wonga.com. Pamiętać trzeba, aby nie kierować się ofertą reklamową, która niewiele ma wspólnego z propozycjami rzeczywistymi. 

Provident udzieli pożyczki nawet do 10 tys. zł, ale tylko w przypadku, jeżeli ktoś już wcześniej korzystał z usług tej firmy i spłacał w terminie swoje zobowiązania. Pierwsi klienci mogą liczyć na pożyczki najwyżej do wysokości 7 tys. zł, co jednak nie oznacza, że wszyscy zabiegający o pożyczki w tej wysokości je otrzymają. Wszystko zależy od weryfikacji wiarygodności klienta. Najpierw należy złożyć wniosek oraz przedstawić dowód osobisty. Istnieje możliwość, aby do klienta dojechał pracownik tej firmy i dopełnił wszystkich formalności. Może on nawet dostarczyć pieniądze do domu klienta. Oczywiście, za takie udogodnienia trzeba zapłacić.

Wonga.com jest dużą instytucją pozabankową, działającą przez Internet, cieszącą się popularnością już na trzech kontynentach. Wonga.com jest pierwszą firmą pozabankową, która podpisała umowę z Biurem Informacji Kredytowej. Podlega też kontroli UOKiK oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych. Można zatem powiedzieć, że jest to wiarygodna firma. Bez obawy można w niej pożyczać pieniądze (najmniej 50 zł, najwięcej 2,5 tys. zł, na czas od 1 do 30 dni).

Zdania klientów na temat firmy internetowej Vivus.pl są podzielone. W firmie tej można jednak starać się o pierwszą pożyczkę bez żadnych kosztów. Pierwsza pożyczka nie jest oprocentowana: tyle, ile klient pożycza, tyle ma zwrócić. W tej firmie najwięcej można pożyczyć 3,5 tys. zł. Wybór należy do klientów firm pozabankowych.