Zmieniasz auto? Weź kredyt

Zmieniasz auto? Weź kredyt Banki kredyty Kalkulator kredytowy samochodowy
Banki oferują wiele rodzajów kredytów w zależności od tego, czego potrzebujemy. Bo inne zasady kupna będą w przypadku samochodu, mieszkania, a inne w przypadku, gdy chcemy spłacić inne kredyty. Dlatego kupując samochód warto sięgnąć po kredyt samochodowy. Co ma takiego kredyt samochodowy czego nie ma kredyt hipoteczny lub gotówkowy?
Otóż kredyty samochodowe charakteryzują się tym, że banki często dają nam pewien wachlarz możliwości, w którym musimy się zmieścić, jeśli chcemy otrzymać pieniądze. Jedne banki wymagać będą, żeby samochód miał maksymalnie 7 lat w momencie spłaty kredytu. Wniosek z tego jest taki, że jeśli zdecydujemy się na zakup samochodu ze stażem 5 lat, to musimy spłacić go w ciągu 2 kolejnych lat. Większość jednak stawia nam warunek, że samochód w momencie kupowania nie może przekraczać pewnego wieku, np. 10 lat.
Korzystniejsze oprocentowanie kredytu otrzymamy oczywiście w przypadku, jeśli weźmiemy samochód prosto z salonu, a nie z rąk poprzedniego właściciela. Dlaczego? Bo nowy samochód kosztować będzie więcej niż stary i nawet przy niższym oprocentowaniu bank zarobi nieźle, jeśli udzielać będzie kredyty samochodowe na nowe auta.
Duże znaczenie może mieć też sposób finansowania. Niektóre banki dadzą nam możliwość wzięcia kwoty większej niż kosztuje samochód. Nawet 150% jego wartości. Dzięki temu kupimy nie tylko samochód, ale także opłacimy wszystko, co przy kupnie opłacić musimy. Nie wszyscy jednak są tak szczodrzy, bo pojawiają się też oferty, w których trzeba mieć 20% wkładu własnego.
Formalności na jakich opierają się kredyty samochodowe też raczej nie przysporzą większych kłopotów. Zazwyczaj wystarczy tylko zaświadczenie o zarobkach, a czas decyzji kredytowej skracany jest do minimum. Cztery godziny lub nawet godzina to propozycje rekordzistów.